Ben jij een paradijsvogel?

Alle Blogs

Of een kale kalkoen?

Stomme vraag, hè?

Maar stel je eens voor, als je een vogel zou zijn, wat voor vogel ben je dan?

Om een en ander duidelijk te maken zal ik in dit blog de vogel als metafoor houden.

We worden allemaal geboren als een heel mooie unieke vogel met veren in de mooiste kleuren.

Maar vaak herinneren we ons dat niet omdat we van kleins af aan andere dingen horen en zien.

Misschien heb je van jongs af aan te horen gekregen dat je te dun of te dik was. Dat je een trage leerling bent. Noem maar op. Kortom, je krijgt mee dat je niet volmaakt bent. Je bent eigenlijk stuk. Niet compleet of je mist iets.

Je bent wat je gelooft

Zoals we allemaal wel weten, ga je geloven wat je al jaren hoort. En hoeveel van ons maken het zelf ook nog eens groter? Want ja, je zelfvertrouwen en eigenwaarde groeien niet bepaald met dit soort overtuigingen.

Zo gaan de jaren voorbij en verlies je voor je gevoel al je mooie kleurrijke veren. Je hebt het idee er een paar te missen of ze zijn in jouw ogen misschien wel geknakt. De kleur is weg en voor je het weet loop je als een vleugellamme kale kalkoen rond.

En die kalkoen is steeds weer op zoek naar veren. Veren van anderen om in zijn kont te steken. Om weer voor vol aangezien te worden. Voor erkenning en noem maar op. Daar doen we dan ook nog eens de gekste dingen voor. We gaan als een bezetene aan onze carrière werken, doen de ene opleiding na de andere, helpen anderen nog voordat ze een hulpvraag hebben en ondertussen verliezen we onszelf volledig en in sommige gevallen zelfs onze dierbaren.

Is het waar?

Zal ik jou eens wat vertellen? Het klopt niet! Je kunt geen veren van anderen in je kont steken. Want weet je wat? Die passen helemaal niet! Dat is echt onbegonnen werk. Je kont zit namelijk al vol met de mooiste veren! En daar past geen enkele vreemde veer tussen! En die heb je ook helemaal niet nodig.

En nog iets, je veren kunnen helemaal niet stuk of wegraken. Je hebt ze altijd bij je. Maar omdat je het gevoel hebt dat je vleugellam bent, kunnen je veren wel tijdelijk kleurloos of verslapt raken, waardoor je niet kunt vliegen. Logisch als je bedenkt dat je zoveel energie hebt besteed aan zaken die je misschien wel hebben laten groeien maar vaak niet eens nodig waren.

Tijd voor verandering!

Het is nu de tijd om je mindset te gaan veranderen. Om in te zien dat je een hele mooie vogel bent die volledig compleet is. Om af te rekenen met al die gedachten in je hoofd die je naar beneden halen. Te stoppen met geloven dat je gebroken bent of iets mist. Je hebt namelijk alles wat je nodig hebt om je taak op aarde te volbrengen. Echt alles! Ga goed voor jezelf zorgen, zie jezelf als de mooiste kleurrijke vogel die er rondloopt. Ga pronken met je eigen veren. Je bent zo ontzettend mooi! Sla je vleugels uit. Hoe sterker en groter je ze maakt, hoe makkelijker het voor je wordt om negativiteit uit je omgeving te ‘ slaan’. 

Wil je je ook weer compleet voelen maar weet je niet goed hoe je dat moet doen? Heb je het idee dat je in een kooitje of aan de ketting zit en niet weet hoe je dit moet veranderen? Laat me je dan helpen. Je verdient de vrijheid om te stralen in al je mooie unieke kleuren. Neem afscheid van het beeld van die kale kalkoen. Dat helpt je niet verder.

Ga (weer) vliegen! Ga (weer) stralen! 

Contact opnemen

Pagina delen

Wat anderen zeggen:

Luciënne de Vroede

pen

Ik heb gebruik gemaakt van jouw aanbod voor een coachgesprek. Aanleiding was het feit dat ik door oa mantelzorgdruk me een beetje klem voelde zitten in mijn tijd en beleving ervan. Het heeft al geholpen door het gewoon even hard op uit te spreken zonder op gevoel van anderen te hoeven letten. Je hebt me fijn geholpen met praktische tips zoals het denken aan mantelzorgverlof en met het wijzen (en meten) van mijn adem (vs hartcoherentie).

T.B

pen

Ik had al een tijd de wens om een keer familieopstelling te doen, maar ik wilde dat niet zomaar ergens doen. Daarnaast twijfelde ik of ik dit in een groep wilde doen of 1 op 1 bij een coach. Toen ik Danielle sprak over familieopstellingen en mijn vragen/onderwerpen, besefte ik mij dat een 1 op 1 opstelling met Danielle als coach precies aansloot bij mijn behoefte.

Ik was vooraf ontzettend nieuwsgierig en benieuwd naar wat er uit zou komen, maar ik vond het ook wel een beetje spannend. Ik voelde mij door het warme ontvangst direct op mijn gemak. Danielle heeft mij met haar heldere visie, opmerkzaamheid, oog voor detail, door het stellen van kritische vragen en het geven van feedback tijdens de familieopstelling ontzettend veel inzicht gegeven.

Ze nam alle tijd en had veel aandacht en begrip voor wat zichtbaar werd en wat er (op het bord, maar ook met mij) gebeurde. Het heeft letterlijk en figuurlijk veel zichtbaar gemaakt en inzicht gegeven. Opmerkelijk vind ik dat ik mij sindsdien licht en vrolijk voel in relatie tot de onderwerpen en vragen die ik had ingebracht. Ik voel mij rustiger en ervaar het als een opluchting en als ‘af’(sluiting) van iets dat was, maar er nu niet meer hoeft te zijn. Bij de laatste opstelling (mijn gezin) was ik ontroerd, maar vooral ook erg dankbaar voor de opstelling: hoe die er nu uitziet en voelt. Ik heb er heel veel van geleerd.

Dank je wel, Danielle!

Dhr. S.

pen

Ik vond de workshop ademhalen erg bijzonder. Om te beginnen bleek, dat mijn ademhaling hoog en (te) snel was en ik me meer moet concentreren op een diepere ademhaling. Ik vond dit moeilijk, maar wel een goed advies. Ademhalen door de mond geeft meer energie en ik voelde dit eerst tintelen in mijn armen en daarna naar mijn benen. Het was erg ontspannend en gaf energie ook door de diepere (buik)ademhaling. Ik denk dat ik diep ben weggezakt in een ontspannen situatie en was even van de wereld; maar heeft me wel veel energie gegeven. Dus de ademhalingsworkshop gaf wel effect. Maar om de diepe ademhaling in het vervolg automatisch te doen in de dagelijkse praktijk, vind ik moeilijk, omdat ik daar niet directe controle op heb en er niet aan denk.

Dhr. E.L.

pen

Ik waardeer je enorm als persoon en zeker het werk wat je doet en wat je voor mij betekend hebt de afgelopen tijd. Het ga je goed Daniëlle en wens je het allerbeste, het was ondanks alles héél fijn zo een bijzonder iemand als jij ontmoet te hebben.

Anoniem

pen

Danielle is een hele fijne coach. Ze stelde me erg op mijn gemak en heeft me veel inzicht gegeven. Ze begrijpt de materie bijzonder goed. Ik voelde me begrepen door haar en doordat ze enorm veel kennis heeft over tal van onderwerpen kon ze mij hierbij goed ondersteunen. Ik ben zeer tevreden over haar vorm van begeleiding.

Bea Stam
Masseuse

pen

Lieve Danielle,

Wat ben jij goed bezig! Dat jij deze weg bent ingeslagen om met het “Ademen” mensen weer op de rit te krijgen. Vol energie en geen enkele twijfel aan jezelf help jij mensen met de verschillende ademtechnieken!
Deze avond was super om mee te maken en om thuis zelf te oefenen! En je zelf te ontladen en op te laden, te ontspannen en tot rust te komen.

Bedankt voor deze leerzame, ontspannende en bevrijdende les! Ga aub zo door!!!